Kaustiskā soda 25kg. Nātrija hidroksīds (nātrija sārms, kodīgais nātrijs, kaustiskā soda). Naoh. Sārms. Mazgā un attauko virsmas, rūpnieciskai lietošanai.
Vielu izmanto ķīmiskā, pārtikas u. c. rūpniecībās.
Var izmantot skābju neitralizēšanai.
Lieto kā: reaģentu, pH regulatoru, jonu apmaiņas sveķos kā reģenerējošais līdzeklis, kā katalizatoru, kodināšanas līdzekļi un mazgāšanas līdzekļi.
NaOH 99, 13 %.
Kaustisko sodu (NaOH) lieto stropu dezinficēšanai: 500 gramus nātrija hidroksīda izšķīdina 10 litros karsta ūdens. Sodu bērt lēni uz ūdeni. Vienam stropam jāpagatavo 2 litrus šķīduma. Stropus un inventāru mazgāt tikai ar sintētiskajām birstēm, jo dabiskus sarus soda saēdīs.
Karstā šķīdumā inventāru iemērkt uz 2-3 minūtēm, vēsā šķīdumā – uz 10 minūtēm. Pēc tam nepieciešams to nomazgāt ar tīru ūdeni.
Drošības pasākumi: darbojoties ar kodīgu nātriju nepieciešams lietot visus aizsargājošus līdzekļus: brilles, biezus (labāk pat divus) garus cimdus līdz elkoņiem. Atcerēties, ka apdedzināšanās ar nātrija hidroksīdu no sākuma ir nesāpīga un to var pat nesajust, bikses jāvelk pa virsu zābakiem, lai nepieļautu tā saskari ar ādu vai iekļūšanu apavos.

Cena: 89 €
Vieta:Rīgas rajons
Uzņēmums:APB LV SIA

Unikālo apmeklējumu skaits: 1
Datums: 27.03.2024 11:24